Czemu Matterport?

Tworzenie wirtualnego spaceru 3D, zdjęć sferycznych odbywa się w ekosystemie Matterport, który integruje skanery, serwery i sztuczną inteligencję do przetwarzania powstałych danych. Wynikiem przetwarzania jest dokładny model 3D skanowanej przestrzeni.

Matterport zapewnia wiarygodność zeskanowanych informacji – nie ma możliwości zmiany koloru/lokalizacji/wymiarów, to po prostu niemożliwe. Dzięki temu, umieszczenie sferycznych fotografii na Google Maps odpowiada rzeczywistemu położeniu, czyli to, co dotyczy zeskanowanego sklepu znajduje się wewnątrz tego budynku, a nie jak często zdarza się u niektórych na sąsiedniej ulicy lub jeszcze dalej.

Korzystanie ze sprzętu Matterpoort obala mit, że doświadczenie całego dotychczasowego życia fotografa wpływa na wynik skanowania – z Matterportem wszystko jest realizowane za naciśnięciem jednego przycisku i wysokiej jakości skan jest gotowy.
W zależności od zadania i wymagań skanowania, wykorzystywane są skanery 3D oraz wysokiej rozdzielczości kamery 360º rekomendowane przez Matterport.

Zaufaj profesjonalnemu sprzętowi firmy Matterport. Matterport Pro 2 to najlepszy aparat pod względem rozdzielczości zdjęć – 134 megapiksele! Skanuje w pionie za pomocą 3 obiektywów jednocześnie.

Matterport Pro2 to innowacyjna kamera 3D, która oferuje wiele korzyści w dziedzinie skanowania przestrzeni. Oto niektóre z głównych zalet tej kamery:

 1. Szybkość i dokładność: Matterport Pro jest w stanie zeskanować przestrzeń w szybkim tempie, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej dokładności. Dzięki temu możliwe jest szybkie i precyzyjne tworzenie wirtualnych modeli wnętrz.
 2. Wysoka jakość obrazu: Kamera Matterport Pro2 wykorzystuje zaawansowane technologie, takie jak HDR, aby uzyskać bardzo wysoką jakość obrazu. Dzięki temu wirtualne modele wyglądają bardzo realistycznie i dokładnie odwzorowują rzeczywiste wnętrza.
 3. Łatwość użycia: Matterport Pro jest bardzo łatwa w obsłudze, dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika oraz automatycznemu procesowi skanowania.
 4. Wiele zastosowań: Kamera Matterport Pro znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak nieruchomości, budownictwo, architektura, turystyka czy edukacja. Dzięki temu można wykorzystać ją do tworzenia wirtualnych spacerów, wirtualnych wizyt w nieruchomościach czy modeli architektonicznych.
 5. Wysoka wydajność: Matterport Pro jest wydajna i niezawodna, co pozwala na szybkie i bezproblemowe skanowanie przestrzeni nawet w trudnych warunkach. Dzięki temu można skanować nawet duże i złożone przestrzenie bez obaw o problemy z wydajnością kamery.

Podsumowując, Matterport Pro to zaawansowana kamera 3D, która oferuje wiele korzyści w dziedzinie skanowania przestrzeni. Dzięki jej zaletom można szybko i precyzyjnie tworzyć wirtualne modele wnętrz, co znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia.

Podczas skanowania pomieszczeń tworzona jest dokładna model 3D oraz mapa lokalizacji skanów. W Google Street View skany są publikowane w dokładnie tym samym położeniu. Powstałe modele 3D są wykorzystywane do publikacji w Google Maps, łącząc obraz z firmą i dokładną geolokalizacją obiektu w Google Maps. Publikacja wirtualnej wycieczki 3D na Google Maps jest bezbolesna, ponieważ Matterport jest partnerem biznesowym Google. Matterport zapewnia szeroki zakres usług i skraca czas produkcji dzięki rewolucyjnej platformie 3D firmy Matterport. Zeskanowane dane są przetwarzane na serwerach Matterport z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – sieci neuronowej z głębokim uczeniem. Wynik staje się dostępny w ciągu maksymalnie 48 godzin.

wirtualny spacer - skanowanie
 • Dla czego Matterport?

  Dlatego przy wyborze wirtualnego spaceru ważne jest, aby zapytać, jaka kamera będzie do tego wykorzystana. A jeśli nie jest to kamera Matterport – zdecydowanie nie potrzebujesz takiego wirtualnego spaceru. Wirtualny spacer to sferyczne zdjęcia połączone ze sobą. Każde zdjęcie sferyczne zawiera dodatkowe dane, których nie mają ani zwykłe zdjęcia, ani filmy. Dane te zawierają współrzędne…

 • Google Street i Matterport

  Po zeskanowaniu i przetworzeniu na serwerze Matterport, wirtualny spacer może zostać opublikowany w usłudze hostingowej Matterport oraz w Google Street View. Wirtualny spacer w Google Street można opublikować na profilu firmy. Google nie zatwierdza publikacji prywatnych nieruchomości, takich jak mieszkania i domy. Hosting na serwerze Matterport jest płatny, zgodnie z planem https://buy.matterport.com/plans . Biura nieruchomości…

 • Czy warto skanować mieszkanie?

  Jeśli chcesz zaprezentować mieszkanie na sprzedaż lub wynajem, wirtualny spacer Matterport jest najlepszym rozwiązaniem zarówno dla właściciela, jak i potencjalnego klienta. Klient jest wolny od większości możliwych pytań dotyczących wielkości i lokalizacji pokoi, widoków z okien i innych. Co więcej, klienci często są tak zachwycone wirtualnym spacerem, że zaczynają planować rozmieszczenie mebli w mieszkaniu, tak…

 • Kawalerka do wynajęcia

  Żadne zdjęcia ani filmy nie są w stanie zaprezentować mieszkania w tak przyjazny dla kupującego sposób, jak wirtualny spacer Matterport. Najkorzystniej jest zaprezentować mieszkanie na wynajem długoterminowy w formie wirtualnego spaceru 3D. Technologia Matterport pozwala na dodawanie nie tylko nazw AGD, ale również filmów z YouTube wraz z opisami. Potencjalny klient otrzymuje maksymalną ilość informacji…

 • Wirtualny spacer i technologia Matterport

  Wirtualny spacer i technologia Matterport – nowa jakość wirtualnej rzeczywistości Wirtualny spacer to coraz popularniejsza forma prezentacji nieruchomości, hoteli, salonów sprzedaży, muzeów i wielu innych miejsc, które wymagają szczegółowej prezentacji. Dzięki wirtualnym spacerom można dokładnie przyjrzeć się każdemu detalowi danego obiektu i poczuć się jakby się w nim rzeczywiście znajdowało. Wirtualny spacer to także narzędzie,…

 • Świat Matterport

  Świat Matterport

  W skrócie – świat skanowania 3D jest podzielony mniej więcej na pół pomiędzy Matterport i całą resztę. Wirtualny spacer w technologii Matterport jest tworzony na podstawie modelu 3D uzyskanego z precyzyjnego skanowania 3D nieruchomości. Dane skanowania są przetwarzane na serwerach Matterport przy użyciu sztucznej inteligencji. Wirtualny spacer jest automatycznie tworzony na serwerach Matterport. Wirtualny spacer…

  ,
wirtualny spacer - skan z góry
Wiarygodność

Matterport nie pozwala użytkownikom na wprowadzanie zmian do skanów ani dodawanie elementów, które w rzeczywistości nie istnieją. Matterport jest partnerem biznesowym Google, dlatego informacje pochodzące od Matterport uważane są za wiarygodne przez Google.

Nasza oferta

Profil firmy

Witaj w świecie, gdzie Profil Firmy w Google (znany również jako Google Moja Firma) jest magicznym kluczem do krainy online! 🌐✨ Otwórz drzwi do nowego wymiaru swojej firmy! 🚪💼 Pokaż się od najlepszej strony, zasypując świat kolorowymi zdjęciami, atrakcyjnymi ofertami i wszystkim, co najważniejsze! 📸🎁 Dzięki temu każdy będzie mógł Cię łatwo odnaleźć w Google i na Mapach! 🌍📍 .Więcej

Wirtualny spacer Matterport

Masz ochotę na coś wyjątkowego dla swojego biznesu? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług wirtualnych spacerów, które lądują prosto w Google Street View! 🌐 Dzięki temu możesz już teraz otworzyć drzwi swojego sklepu czy biura dla klientów, i to wszystko dzięki mapom Google! 🗺️ Nie pozwól, by taka szansa przeszła Ci koło nosa – zwiększ zasięg i popraw widoczność swojej firmy, prezentując swoją ofertę światu w fascynujący i nowoczesny sposób! 🚀 Skorzystaj z naszych usług, a zobaczysz, że wirtualne spacery to prawdziwy magnes na klientów! 🧲💼 Przenieś swój biznes na wyższy poziom, będąc jednocześnie widocznym dla każdego na świecie, kto ma dostęp do internetu! 🌍👀 Więcej

Social Media

Oferujemy usługi prezentacji filmowej oraz fotografii. Nasze zdjęcia i filmy będą świetnym materiałem do udostępnienia na Google Maps, FB, Instagramie itd. To dobry sposób na przyciągnięcie klientów.Więcej

Zapraszamy do kontaktu

Profil firmy w Google Maps w połączeniu z wirtualnym spacerem oraz obecność w mediach społecznościowych będą miały znaczący wpływ na widoczność Twojego biznesu w sieci.

Przykład: z nieba do sklepu

O nas

Oferujemy kompleksowe rozwiązanie mające na celu poprawę prezentacji Twojej firmy w Internecie. Wirtualny spacer połączony z mediami społecznościowymi w profilu firmy na Google Maps będzie miał długotrwały wpływ na widoczność Twojego biznesu w sieci.

Prosimy o kontakt mailowy, w celu przygotowania bezpłatnego kosztorysu. Jesteśmy przekonani, że będziecie zadowoleni z ceny, jakości i czasu realizacji naszych usług.

Zapraszamy do kontaktu

Profil firmy w Google Maps w połączeniu z wirtualnym spacerem oraz obecność w mediach społecznościowych będą miały znaczący wpływ na widoczność Twojego biznesu w sieci.

Przykład: z nieba do sklepu

O nas

Oferujemy kompleksowe rozwiązanie mające na celu poprawę prezentacji Twojej firmy w Internecie. Wirtualny spacer połączony z mediami społecznościowymi w profilu firmy na Google Maps będzie miał długotrwały wpływ na widoczność Twojego biznesu w sieci.

Prosimy o kontakt mailowy, w celu przygotowania bezpłatnego kosztorysu. Jesteśmy przekonani, że będziecie zadowoleni z ceny, jakości i czasu realizacji naszych usług.

Blog o wirtualnem spacerze, skanowanie, Matterport i po co to jest itd.