Przejdź do treści
Home » Matterport – czy warto?

Matterport – czy warto?

W skrócie – świat skanowania 3D jest podzielony mniej więcej na pół pomiędzy Matterport i całą resztę.

Wirtualny spacer w technologii Matterport jest tworzony na podstawie modelu 3D uzyskanego z precyzyjnego skanowania 3D nieruchomości. Dane skanowania są przetwarzane na serwerach Matterport przy użyciu sztucznej inteligencji. Wirtualny spacer jest automatycznie tworzony na serwerach Matterport.

mapa Matterport

Mapa ukończonych prac z Matterport. Ogromna liczba prezentacji na stronie internetowej Matterport. 3D Real Estate

Wirtualny spacer w mapach Google musi być zgodny z Google i jest publikowany za pośrednictwem interfejsu oprogramowania dostarczonego przez Google. Łatwo zrozumieć powód, dla czego Matterport jest poza konkurencją, należy przeczytać, w jaki sposób zdjęcia sferyczne są publikowane w Street View->Publish API. Proces składa się z 2 kroków: po pierwsze wszystkie zdjęcia są przesyłane na serwer Google, w odpowiedzi serwer Google zwraca ID dla każdego zdjęcia (jest to unikalny numer zdjęcia na mapie Google), po drugie metadane zawierające ID zdjęcia, współrzędne geograficzne zdjęcia, unikalny identyfikator Twojej firmy w Google, kąt odchylenia środka zdjęcia w poziomie od kierunku północnego, kąt odchylenia osi kamery od kierunku pionowego oraz identyfikatory zdjęć, z którymi to zdjęcie jest połączone w wirtualnym spacerze, są wysyłane na serwer Google. Wirtualny spacer będzie gotowy za około 24 godziny, w zależności od obciążenia serwerów Google.

3D Model Matterport

Dlatego każde zdjęcie musi mieć prawidłowe współrzędne geograficzne, a to mogą zapewnić tylko przemysłowe skanery 3D, takie jak Matterport.

Wirtualny spacer z kamerami 3D sprzedawany w supermarketach jest robiony ręcznie na oko – będzie miał np. wejście do sklepu gdzieś blisko, a resztę, np. dział sprzedający bluzek przynajmniej na sąsiednich ulicach. Google też to widzi i czuje się nieco oszukany. Co z tego wyniknie, łatwo sobie wyobrazić.

Matterport jest partnerem biznesowym Google i dla Google produkty Matterport są godne zaufania, ponieważ Matterport nie pozwala na zmianę czegokolwiek podczas skanowania nieruchomości. Dlatego przy wyborze wirtualnego spaceru ważne jest, aby zapytać, jaka kamera jest do tego przeznaczona. A jeśli nie jest to kamera Matterport – zdecydowanie nie potrzebujesz takiego wirtualnego spaceru.

Profil firmy(Wizytówka)

Więcej

Wirtualny spacer Matterport

Więcej

Social Media

Więcej

O nas

Oferujemy kompleksowe rozwiązanie mające na celu poprawę prezentacji Twojej firmy w Internecie. Wirtualny spacer połączony z mediami społecznościowymi w profilu firmy na Google Maps będzie miał długotrwały wpływ na widoczność Twojego biznesu w sieci.

Kontakt

Prosimy o kontakt mailowy, w celu przygotowania bezpłatnego kosztorysu. Jesteśmy przekonani, że będziecie zadowoleni z ceny, jakości i czasu realizacji naszych usług.

a360.pltel.: 531 070 869
NIP PL7773088466ul.Siedmiogrodzka 7, 01-204 Warszawa

a360.pl 2010 – 2024